Jesteś tutaj

Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 1.07.2018 r.

1. Dzisiaj jest trzynasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym i jednocześnie pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy, staną się okazją do pogłębienia wiary. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek i przywilej uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie, a także pomaga nam być mocniejszymi duchowo.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA/ Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela/

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 24.06.2018 r.

1.Dzisiaj jest Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela, Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 17.06.2018 r.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Znaczniki: 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 10.06.2018 r.

1. Tydzień temu ,Parafianie nasi wsparli Świątynię Opatrzności Bożej ofiarami do puszek w wysokości1610 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2.Dzisiaj o godzinie 14.30 poświęcenie pól - Bogucin Mały i Czarny Las - z Mszą Św.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA- XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

IX NIEDZIELA ZWYKŁA- XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 3.06.2018 r.

1.Dzisiaj jest IX Niedziela Zwykła i jednocześnie XI Święto Dziękczynienia. Modlitwą i ofiarnością wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 27.05.2018 r.

1.Dzisiaj jest UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 20.05.2018 r.

1.Dzisiaj jest UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy Okres Wielkanocny. Za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu , przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj większymi ofiarami wspieramy prace konserwatorskie przy organach Hansa Hummla w naszej bazylice. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2.Wczoraj 4 diakonów naszego seminarium przyjęło w katedrze sakrament kapłaństwa. Módlmy się w ich intencji, aby dobrze służyli Kościołowi.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA- WNIEBOWSTĄPIENIE

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 13.05.2018 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – 6.05.2018 r.

1. Dzisiaj jest VI Niedziela Wielkanocna. Gościmy wśród nas śpiewaków z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy świętej przed bazyliką można nabyć ich płyty oraz wesprzeć ich swoimi ofiarami- z góry dziękujemy.

Strony